Ylli Polovina in italiano
VENDLINDJA KU JETOJ DHE PUNOJ QYTETI I DY VAJZAVE TË MIA
PUBLICITIKË

AGOSTINO, KOLONELI I USHTRISĖ ITALIANE ME MBIEMRIN ĒIFTELIA (Pjesa 2)
AGOSTINO, KOLONELI I USHTRISĖ ITALIANE ME MBIEMRIN ĒIFTELIA (Pjesa 1)
BEFASUESE: EKZISTON NJĖ PAMJE E PESTĖ PĖR SHPALLJEN E PAVARĖSISĖ DHE NGRITJEN E FLAMURIT
KORĒARĖT NĖ REVANSH PĖR PRONĖSINĖ E FLAMURIT TĖ PAVARĖSISĖ
AS FOTOGRAFI PĖR NGRITJEN E FLAMURIT NĖ 28 NĖNTOR 1912, AS AUTORĖ PĖR FOTOT E BĖRA EDHE NJĖ JAVĖ MĖ PAS
Artikuj të tjerë .....kërkoni në këtë faqeS'AFËRMI
MIRËSEVINI

17.08.11 Një libër pranë shpatës

01.02.10 Skënderbeu 38 vjeçar në një shtatore

27.02.09 Pingpong me Skënderbeun

24.02.09 “Gjysma e harruar e Skënderbeut”

13.02.09 “Gjysma e harruar e Skënderbeut”

02.02.09 “Gjysma e harruar e Skënderbeut”.

29.01.09 “Gjysma e harruar e Skënderbeut”

21.01.09 Fragment i dytë nga libri”Gjysma e harruar e Skënderbeut”

16.01.09 Fragmente të reja nga libri “Gjysma e harruar e Skënderbeut”

24.12.08 Albanologu i rremë i Skënderbeut

24.11.08 Sa për të kujtuar se cili ishte Skënderbeu

07.07.08 Të bëhemi kalorës të thjeshtë të Skënderbeut të madh

02.07.08 Skënderbeu dhe ne

30.06.08 Skënderbeu, i shëmtuar dhe i shkurtër?

26.06.08 Fjalë që nuk i thashë dot në promovim

25.06.08 Opinion i autorit në promovimin e librit “Gjysma e harruar e Skënderbeut”

14.05.08 Pasardhësi i Skënderbeut që shmangu keqkuptimin me Leka Zogun

05.05.08 Skënderbeu dhe njeriu që kafshoi qenin

17.01.08 Skënderbeu, ky gjeneral i vjetër i NATO-s

30.11.07 Moska në 28 nentor 1953 dhe filmi “Skenderbeu”

11.05.07 Dashuri Kastriotase

12.01.07 Pse nuk na ndihmon dot as Skenderbeu?

20.09.06 Shqiptare, jepni per Skenderbeun!

30.05.06 Skenderbeu kthehet ne Turqi, tashme shkencetar

24.12.05 Nje keqkuptim ne 600-vjetorin e Skenderbeut

18.11.05 Mungesa e madhe e Donika Kastriotit

28.09.05 Karl Marksi dhe Gjergj Kastriot Skenderbeu

10.07.05 Gjendet ne Galatina te Italise nje steme e Gjonit

23.06.05 Skenderbeu me motorrçiklete

18.06.05 Kastriotet e Italise çfare mendojne per ne, shqiptaret

18.03.05 Te japesh per Skenderbeun apo te marresh prej tij?

03.12.04 Miresia me te cilen shqiptaret rrethuan Kastriotet

25.11.04 Vjen ne Tirane Alessandro Castriota Scanderbeg, sternip i heroit tone kombetar

28.02.04 A mund te vije princi Alesandro Castriota Scanderbeg ne Shqiperi?

12.05.03 Takimi i mundshem ne Tirane i pasardhesve te Skenderbeut

11.01.03 Rikthimi i Skenderbeut


Kontakt: ylli@yllipolovina.com © 2007-2017 yllipolovina.com Webmaster: taulant@topciu.com