Ylli Polovina in italiano
VENDLINDJA KU JETOJ DHE PUNOJ QYTETI I DY VAJZAVE TË MIA
PUBLICITIKË

ARRESTIMI, BURGIMI, INTERNIMI DHE HARRIMI HISTORIK I FETAH BUTKES
KU E VRAU VETEN SAFET BUTKA?
1953, TURQIT SHUMĖ TĖ ZEMĖRUAR PĖR FILMIN “SKĖNDERBEU”
ROMĖ, 16 QERSHOR 1954, AMBASADA SOVJETIKE DHE LEGATA SHQIPTARE SHFAQIN FILMIN “SKĖNDERBEU”
SHTATOR 1943, VRASJA NĖ BERAT E DEPUTETIT HYSNI TOSKA NGA NJĖ MAFIE LOKALE KOMUNISTO-BALLISTE Pjesa II
Artikuj të tjerë .....kërkoni në këtë faqeS'AFËRMI
MIRËSEVINI

17.12.11 Në kërkim të Princit të Beratit

05.05.10 Ik i qetë, partizani im!

26.04.10 Një arbëresh dhe grekët

12.04.10 Vizat,vizat,vizat!

25.03.10 Kur të hapen kufijtë

10.03.10 E dashur BE, pse të mos takohemi në 1 korrik?

15.02.10 Një ambasador dhe dy albanologë në Vjenë

06.01.10 Fati i tretë gjeostrategjik dhe viti 2010

13.11.09 Një histori me Kinë dhe me pambuk

19.10.09 Dasmë e shumëpritur në Nju Jork

12.10.09 Një fustan nuseje në Berlin

02.10.09 Pak Shkodër për Akademinë Maqedonase

28.09.09 Dy pinjoj Vrionas dhe Shqipëria e humbur

25.09.09 Histori me dy familje jo-akademike maqedonase

04.09.09 Vlora, Vlora!

07.08.09 Një imam me motor në Tiranë

23.07.09 Ofrojmë si dhuratë për bashkëkombësit në diasporë pesëdhjetë kopje të librit “Gjysma e harruar e Skënderbeut”

13.07.09 “Albanologu hungarez në Tiranë për dosjen e tij komuniste”

15.06.09 Tre kinezë të çuditur në Tiranë

25.05.09 Letërshkëmbim me një patriot

15.05.09 ǒdeshe në Shqipëri, o moj gjermankë!?

05.05.09 Një subjekt makbethjan në letërsinë shqipe

10.04.09 Tre ditë jete me NATO

02.04.09 Pluralizmi i munguar i gjuhës shqipe

29.03.09 Koha e albanologëve, o sot o kurrë!

12.01.09 Shqiptarët në NATO, kjo ngjarje e paharruar

26.11.08 Dea thotë se Shqipëria do të bëhet

06.11.08 Dimër 1991 dhe një nënkolonele ruse në Tiranë

27.10.08 Nuk jemi më një popull i vogël

15.10.08 Treni që do të zgjojë Bukuroshen e Durrësit

26.09.08 “Skraparasit, sa pranë orakujve dhe historisë!”

19.09.08 Fshatformues apo qytetformues janë shqiptarët?

25.08.08 Udha e shkronjave shqip nëpër botë

12.05.08 Tiranë-Tel Aviv

29.04.08 Letër kryeredaktorit të gazetës “Republika”

18.04.08 Perse të duket Shqipëria e bukur

08.04.08 NATO dhe vetë historia

14.02.08 Ura e bashkimit dhe e përshtatjes me Amerikën

14.01.08 Gratë shqiptare në emigracion, sfida treçerekmilonëshe

12.11.07 Ta rishikosh historine bashkë me vetveten

04.11.07 “Shqiperi mos ki frike, se ke çupat ne Amerike!“

23.10.07 Pëllumbat që vijnë nga ambasadat

04.10.07 Makinat, si armët pa leje

24.08.07 Vorio Epirin ta tregoj unë!

07.08.07 Kur shëmbej Enver Hoxha dhe lartohej Nënë Tereza

02.08.07 Një ruse e bukur në Tiranë

10.05.07 Syri qe na vezhgon matane detit

24.04.07 Dime ku shkojme, nuk dime nga vijme

17.03.07 Ka edhe lajme te mira

12.03.07 A e di Shqiperia qe nuk eshte me e dobet?

05.03.07 Perse “Anes detit i palare”?

17.02.07 Erdhen ato, Teutat Shqiptare!

18.01.07 Kompleksi i vetndarjes pergjysem

15.12.06 Midis Atdheut dhe Memedheut

09.12.06 Mos me merrni driten!

30.10.06 Po vjen deshmori i Kombit!

15.10.06 I dashur shqiptar dhe maqedonas

07.10.06 Bravo te qofte, Hakan Ekinçi!

30.09.06 Aeroporti i Rinasit ose “Lendina e Loteve“

15.09.06 Sy me sy me Greqine

27.08.06 Eja, shtator, eja!

18.08.06 Vrasje para Shtetit

15.08.06 Pakesimi i tradhetareve

05.08.06 Ta dish ti, moj gjermanke!

21.07.06 Patriotizmi yne me pak hile brenda

01.07.06 Kane dale eshtrat e nacionalizmit

08.06.06 At Liolini ne Boston, At Thomollari ne Kosine

26.05.06 Eurovizion 2006 ose disfata mediatike e Shqiperise

16.05.06 Euromyslimani shqiptar

13.05.06 Krimi ne Sim Card

11.04.06 Mosardhsh, krize!

07.04.06 Koloneli italian e nje 7 prilli tjeter

06.04.06 Tinguj qe bien mbi Ballkan

30.03.06 Shqiperia ne syte e Annamarise

26.03.06 Lajmi qe shkoi gjer ne Kanada

18.02.06 “Zogu i ZI” apo smogu i zi?

15.02.06 Akoma plumba mbi shqiptaret

05.02.06 Nje fije shqiptar

08.01.06 Nje task force per imazhin

21.12.05 Korridori VIII, entuziazmi i merituar

17.12.05 Heqja e perdes se argjendte

04.12.05 8 dhjetor 1990, dy ditelindje ne nje

30.11.05 Allah ne Sheshin Skenderbej

16.11.05 Kujt t\'ja ndezim qiririn?

11.11.05 Shqiperia ne nje nate te bardhe ne Rome

07.11.05 Dy 8 Nentore

30.10.05 Shteti me shume shofera

12.10.05 Kultura e vazhdimesise se Shtetit

05.09.05 Shqiptaret ne boten e çudirave

25.08.05 Kjo eshte Shqiperia, nipi im!

16.08.05 Industria kombetare e pjekjes se misrave

22.07.05 Jepini goje Akademise te flase!

09.07.05 Tirana, atje ku te vret makina

15.05.05 Kumrijet e Tiranes bejne llafe turpi

28.01.05 Keshtjella shqiptare e mbrojtjes se ebrenjve

07.01.05 Jo nje Vit te Ri me barot

17.11.04 Te ribesh Shqiperine

28.10.04 Pasaporta e Enver Hoxhes

13.10.04 Qe Tirana te mos çmendet

28.09.04 Kaperximi i fazes foshnjore te eurointegrimit

14.09.04 Simbolika e një 2150 vjetori

07.09.04 Duke kerkuar pranine e Shtetit

17.07.04 Karta e identitetit dhe gracka e kompromentimit

24.06.04 Perse Shqiperia tashme eshte vend normal?

20.03.04 Dora e nderur e policit apo shenjat e semaforit?

19.03.04 Kapitalizmo-komunizmi shqiptar

17.01.04 Ringjallja e Shqiperise apo vetvrasja e saj?

14.01.04 A u ringjall vertete “Republika e skafeve“?

18.10.03 Shqiperia, ky protektorat zgjedhor

16.10.03 Kur flet Ministria e Jashtme

24.09.03 Rutina ndaj eurointegrimit

22.08.03 Qiriri i ndezur te koka e Shtetit

15.08.03 Egersimi i armeve pa leje

10.06.03 Rreziku i munguar i destabilizimit

24.04.03 Tre vellezerit Frasheri harruar te dy kullat

07.04.03 Portat e “Shengenit Ballkanik“

15.01.03 Kultura e Shtetit

10.01.03 Uje me fekale


LIBRAT

Libra të tjerë .....

LIBRI I FUNDIT
Image Title Here
LIBRA TË TJERË
Kontakt: ylli@yllipolovina.com © 2007-2017 yllipolovina.com Webmaster: taulant@topciu.com