Ylli Polovina in italiano
VENDLINDJA KU JETOJ DHE PUNOJ QYTETI I DY VAJZAVE TË MIA
PUBLICITIKË

“AEROPORT LUFTARAK 1997” 7 MARS 1997, A DO TĖ SULMOHET NGA TRUPAT SPECIALE TĖ SHTETIT AERODROMI LUFTARAK I KUĒOVĖS? Autokolona ushtarake enigmatike qė shkon drejt Beratit
“AEROPORT LUFTARAK 1997” 6 MARS 1997, MUNDĖSIA E NJĖ SULMI TĖ TRUPAVE SPECIALE TĖ SHTETIT PĖR TĖ PUSHTUAR BAZĖN AJRORE TĖ KUĒOVĖS. E CILA NUK PO BINDEJ Por presidenti Sali Berisha u takua me pėrfaqėsues nga partitė politike
“AEROPORT LUFTARAK 1997” 5 MARS 1997, PILOTĖT E BAZĖS AJRORE TĖ KUĒOVĖS PROTESTOJNĖ: NUK NGRIHEMI NĖ FLUTURIM
“AEROPORT LUFTARAK 1997” KUĒOVĖ, 4 MARS 1997, URDHRI NGA LART PĖR TĖ QĖLLUAR ME AVION MBI NJĖ AUTOKOLLONĖ QĖ GRABISTE ARMĖ
“AEROPORT LUFTARAK 1997” “DĖGJO DHE MBA VESH MIRĖ, KOMANDANT: PO U NGRIT QOFTĖ EDHE NJĖ AVION DO TĖ VRASIM GRUAN DHE FĖMIJĖT”
Artikuj të tjerë .....kërkoni në këtë faqeS'AFËRMI
MIRËSEVINI

 
Une dhe shoqja ime e jetes

Albana

Besiana


  28.03.17: “AEROPORT LUFTARAK 1997” 7 MARS 1997, A DO TË SULMOHET NGA TRUPAT SPECIALE TË SHTETIT AERODROMI LUFTARAK I KUÇOVËS? Autokolona ushtarake enigmatike që shkon drejt Beratit

Shkrimi i dhjetë

Ishte një natë e pagjumë. Natë e pambarim, e pafund. Natë që shtyhej drejt agimit dhe përsëri kishte errësirë. Që dukej se më në fund do të zbardhte e veç një fije drite nuk depërtonte në të.
Nëpër terrin e thellë dhe të rënë mbi aerodrom, si të ishin nën një kapak i rëndë, merrej frymë ...
»»»»

SHKRIME PER FIGURA TE SHQUARA
 
“AEROPORT LUFTARAK 1997” FLUTURIM ZBULIMI MBI FIER DHE VLORĖ, PROTESTUESIT I QĖLLOJNĖ MIG-ėt ME ARTILERI
Nasi Lera dhe mallkimi i Lidhjes sė Shkrimtarėve
Xhorxho Maria Kastriota Skanderbeg mbret!?Dy herė gėnjeshtėr
Qazim Mulleti, i persekutuari edhe me njė komedi
Skėnderbeu e mbrojti Evropėn, shqiptari Gjedik Pasha e sulmoi
Vojsava bijė ėshtė njė bllof, megjithatė Kastriotėt ekzistojnė

Shkrime te tjera .....


Kontakt: ylli@yllipolovina.com © 2007-2016 yllipolovina.com Webmaster: taulant@topciu.com