Ylli Polovina in italiano
VENDLINDJA KU JETOJ DHE PUNOJ QYTETI I DY VAJZAVE TË MIA
PUBLICITIKË

”REPUBLIKA E SHTATË”
“AMBASADOR NË BALLKAN”
“LOTËT E SORKADHES”, botimi i dytë
LOTËT E SORKADHES
“RINGJALLJA E SEJKOVE”
Artikuj të tjerë .....kërkoni në këtë faqeS'AFËRMI
MIRËSEVINI

.jpg
Foto: .jpg
“LOTËT E SORKADHES”, botimi i dytë


“LOTËT E SORKADHES”, botimi i dytë

Publikuar në gazetën “Fjala” në 30 maj 2023.
Ky është libri më i ri i Ylli Polovinës.
Duke vështruar pasqyrën e lëndës tematike e botimit është shpërndarë në shumë subjekte, mes tyre edhe “Në vitin 2022 Radio Kombëtare Bullgarisë do të transmetonte këtë emision”, nga “Ditaret” e Enver Hoxhës”, “Loti i sorkadhes, tregim nga Shkëlqim Hajno”, nga revista “Mirësia islame”, “Art Leshnica”, “Servet Hoxha, drejtor i njohur i Policisë Pyjore të qarkut të Beratit”, “Dervish Hoxha më pohon”, nga shkrimi “A vritet Kaprolli i Çermenikës!?”, “Dritëro Agolli: Pylli qan për sorkadhen”, “Qafa, një histori!..., nga Zylyftar Hoxha”, etj.

Version i printueshem
Faqja paraardhese

LIBRAT

Libra të tjerë .....

LIBRI I FUNDIT
Image Title Here
LIBRA TË TJERË
Kontakt: ylli@yllipolovina.com © 2007-2017 yllipolovina.com Webmaster: taulant@topciu.com