Ylli Polovina in italiano
VENDLINDJA KU JETOJ DHE PUNOJ QYTETI I DY VAJZAVE TË MIA
PUBLICITIKË

HAJRI HIMA LIBRI “AMBASADOR NË BALLKAN” I YLLI POLOVINES, KONTRIBUT I VYER PËR KOHËN
”REPUBLIKA E SHTATË”
“AMBASADOR NË BALLKAN”
“LOTËT E SORKADHES”, botimi i dytë
LOTËT E SORKADHES
Artikuj të tjerë .....kërkoni në këtë faqeS'AFËRMI
MIRËSEVINI

07.02.10 Vdekja e një Nëpunësi Shteti

22.01.10 Përmbytja dhe “Statutet e Shkodrës”

10.12.09 Zbukuroni pemën e Vitit të Ri!

24.11.09 Duke pritur 28, por edhe 29 Nëntorin

11.11.09 Të luash me dy miliard dollarë gjermanë

05.06.09 Viti 1944, ai që përçau dy Boçarë

29.05.09 Të lexosh Dritëro Agollin në trotuar

27.05.09 Rikthimi i borgjezisë kombëtare

20.05.09 Osman Gazepi, çfarë the për Beratin?

18.05.09 Xhind apo jo?

08.05.09 Kur imazhin e vendit ta bën polici

05.02.09 Pesë heronjtë e Vigut nuk na ndajnë

26.01.09 Identiteti ynë dhe karta e tij

30.12.08 Që Viti i Ri të mos jetë më i vjetër

22.12.08 Të bësh patriotizëm elitar

12.09.08 Një burrë që qan

10.07.08 Nga liria e ndaluar në lirinë e munguar

24.04.08 Shqiptarët, sa shumë larg racizmit!

21.04.08 Kur femra xhvesh lakuriq femrën

18.02.08 Cili flori të kthehet?

11.02.08 Komploti i heshtjes ndaj disidencës shqiptare

04.02.08 Librat e Enver Hoxhës në trotuar

26.01.08 Filozofia e policit të trafikut

03.12.07 ShBA dhe tri gra

23.11.07 Ajo që ndodhi në 22 nentor 1946

10.04.07 Mosrrofte revolucioni!

21.11.06 Te ndahesh me komunizmin apo ta sulmosh ate?

13.11.06 Mos u ndalni çupa!

26.09.06 Intelektualet nen çensuren e gjithologeve

16.09.06 Mund te na vije ca turp

02.08.06 Si ne kohen e “Xhaxhit“

11.07.06 Perse vde heshtur veterani i Luftes?

10.07.06 “Haxhireja ne karrige me kapele republike“

26.06.06 Korrupsioni qe te ndjek edhe ne boten tjeter

15.06.06 Iki qe te kthehem

04.06.06 Kuotat roze dhe Sadije Agolli

23.04.06 Rinia qe zhurrmon te ish-Blloku

15.04.06 Rikthimi tek emri

15.04.06 Kur te vjedhin ne mes te dites

27.03.06 Nje mendim per “kolonet“

17.01.06 Kush na mbron?

21.10.05 Te zbutesh kapitalizmin e eger shqiptar

27.08.05 Vjeshta, a do te kete 100 dite armepushim?

17.07.05 Krimi qe leviz ne sfond

07.07.05 Partite e vogla te tipit llastica

20.04.05 Rishfaqja e lumtur e njerezve te karrigeve

22.09.04 Reformimi i reformimit time nuk eshte reformimi im

03.09.04 Niperit tane neper bote, keta arberore te harruar

19.08.04 Levizja qytetare ne rruge te hapet

12.08.04 A e ndryshon shoqerine edhe nje INSTAT, FIKS FARE apo OPINION?

26.06.04 Lulet e vocer te Shqiperise moderne

13.06.04 Muret qe kemi brenda nesh

06.03.04 Levizjet qytetare ne ngerç

28.02.04 2004, viti i termetit social dhe politik

19.02.04 Mbaje “makinen“, o shqiptar i mire!

10.02.04 Devijimi partiak i levizjeve qytetare

23.01.04 Hije qe bien mbi Levizjen “Mjaft“

13.12.03 Verferimi qe po vjen majtas

10.10.03 Krimi i organizuar del ne prite

03.10.03 Sqima qytetare e nje ankete per zgjedhjet

15.02.03 Korrupsion me korrupsionin


LIBRAT

Libra të tjerë .....

LIBRI I FUNDIT
Image Title Here
LIBRA TË TJERË
Kontakt: ylli@yllipolovina.com © 2007-2017 yllipolovina.com Webmaster: taulant@topciu.com