Ylli Polovina in italiano
VENDLINDJA KU JETOJ DHE PUNOJ QYTETI I DY VAJZAVE TË MIA
PUBLICITIKË

SI NĖ 2012 U REALIZUA SJELLJA E ARMĖVE TĖ SKĖNDERBEUT NĖ SHQIPĖRI
PSE ISHTE PASARDHĖS FALS I SKĖNDERBEUT ALADRO KASTRIOTI
1982, QEVERIA E TIRANĖS KĖRKON NĖ FRANCĖ NDALIMIN E NJĖ PORTRETI NĖ PIKTURĖ TĖ SKĖNDERBEUT
LEGJENDARIZIMI FALS I MARIGO POZIOS SI QĖNDISTARE E FLAMURIT QĖ NGRITI ISMAIL QEMALI NĖ VLORĖ
PARIS 1978, BETEJA MES ANTIKOMUNISTĖVE DHE QEVERISĖ KOMUNISTE SHQIPTARE PĖR SHESHIN “SKĖNDERBEJ”
Artikuj të tjerë .....kërkoni në këtë faqeS'AFËRMI
MIRËSEVINI

04.06.16 “Krisma në parlament”

02.12.14 “Shqiptarët, diamantët e pagdhendur”

25.11.13 “Pasardhësit e Skënderbeut, si u mbajtën fshehur”

02.06.13 “Zog, pse ike”

01.08.12 “Intrigo sull’Adriatico”

11.07.12 “Gjon Muzaka i Beratit përballë Skënderbeut”

10.07.12 “Amerika, Mehmet Shehu dhe Ramiz Alia”

10.04.09 “Ndarje me të shkuarën”

16.06.08 “Gjysma e harruar e Skenderbeut”

10.06.07 “Lamtumirë kallashnikov!”

07.06.07 Një kolonel midis Tiranës dhe Prishtinës

12.05.07 Nëpër stacione

11.05.07 Rënia e një miti

10.05.07 Shteti kundër

09.05.07 Nano dhe Berisha

08.05.07 Natalja

07.05.07 MIG 19-97

07.05.07 Ditët e fundit të një parlamenti

07.05.07 Të jesh apo të mos jesh Parti Socialiste

06.05.07 Ditari i Romës

05.05.07 Homo Balcanicus

04.05.07 I treti

02.05.07 Skafistët në top-sekret

02.05.07 Doni të njihni shqiptarët?

02.05.07 La diatriba degli scafisti albanesi

01.05.07 Un disordine a Tirana

25.04.07 Nata e kabinës 37

24.04.07 Shirat e fundit

03.04.07 RAI & ALBANIA

01.05.06 Skënderbeu pa piedestal

15.09.84 Fjala e tokës mëmë

23.04.80 Grusht ushtarakësh

23.04.76 Çarja e rrethimit

23.04.76 Poezi,asgjë më tepër

23.04.72 Novela e Lukovës


LIBRAT

Libra të tjerë .....

LIBRI I FUNDIT
Image Title Here
LIBRA TË TJERË
Kontakt: ylli@yllipolovina.com © 2007-2017 yllipolovina.com Webmaster: taulant@topciu.com