home Ylli Polovina
Ylli Polovina in italiano
VENDLINDJA KU JETOJ DHE PUNOJ QYTETI I DY VAJZAVE TË MIA
PUBLICITIKË

“QYTETI PRANĖ QIELLIT”: DASMA E SKĖNDERBEUT, FANTAZI NĖ MYZEQE DHE FILM NE BERAT
“QYTETI PRANĖ QIELLIT”: LINDJA E NJĖ ZANE NĖ FAMILJEN HAXHISTASA
“QYTETI PRANĖ QIELLIT”: MEMECI I DINES
“QYTETI PRANĖ QIELLIT”: LEGJENDA E UJIT TĖ PIJSHĖM NĖ BERAT SI AJO E MALĖSORIT TĖ MIGJENIT PĖR MISRIN
“QYTETI PRANĖ QIELLIT”: 187 METRA SHKALLĖ OSE GALERIA E UJIT E KALASĖ
Artikuj të tjerë .....kërkoni në këtë faqeS'AFËRMI
MIRËSEVINI

 
Une dhe shoqja ime e jetes

Albana

Besiana


  11.07.20: “QYTETI PRANË QIELLIT”: DASMA E SKËNDERBEUT, FANTAZI NË MYZEQE DHE FILM NE BERAT

(Fragmenti 57 i librit “Qyteti pranë qiellit”, vijon nga dje)

Referuar studiuesit Nuri Plaku, por jo vetëm atij, martesa e Gjergj Kastriotit me Donika Arianitin “u bë në Kaninë dhe zgjati tre ditë, nga 21deri 23 prill 1451.
Sipas gojdhanave Skënderbeu erdhi me 500 kalorës. Përputhur me ritin zakonor të kohës çifti mori bekimin në kishën afër Kaninës, të quajtur “Qishëbardh&...
»»»»

SHKRIME PER FIGURA TE SHQUARA
 
“AEROPORT LUFTARAK 1997” FLUTURIM ZBULIMI MBI FIER DHE VLORĖ, PROTESTUESIT I QĖLLOJNĖ MIG-ėt ME ARTILERI
Nasi Lera dhe mallkimi i Lidhjes sė Shkrimtarėve
Xhorxho Maria Kastriota Skanderbeg mbret!?Dy herė gėnjeshtėr
Qazim Mulleti, i persekutuari edhe me njė komedi
Skėnderbeu e mbrojti Evropėn, shqiptari Gjedik Pasha e sulmoi
Vojsava bijė ėshtė njė bllof, megjithatė Kastriotėt ekzistojnė

Shkrime te tjera .....


LIBRAT

Libra të tjerë .....

LIBRI I FUNDIT
Image Title Here
LIBRA TË TJERË
Kontakt: ylli@yllipolovina.com © 2007-2017 yllipolovina.com Webmaster: taulant@topciu.com