Ylli Polovina in italiano
VENDLINDJA KU JETOJ DHE PUNOJ QYTETI I DY VAJZAVE TË MIA
PUBLICITIKË

Libri \"SERBI, ARMIK MIKU YNĖ\"
Libri “BERAT, O ZEMĖR”
AMBASADA SHQIPTARE NĖ VIA ASMARA, 5
ARRATISJA E KOMITETIT QENDROR TĖ BALLIT KOMBĖTAR
HANA E KĖLCYRĖS QĖ DEL NĖ VJENĖ
Artikuj të tjerë .....kërkoni në këtë faqeS'AFËRMI
MIRËSEVINI

.jpg
Foto: .jpg
AEROPORT LUFTARAK 1997


© Copyright
Të gjitha të drejtat janë të rezervuara. Asnjë
pjesë e këtij vëllimi nuk mund të riprodhohet,
memorizohet apo përcillet në ndonjë formë a
me ndonjë mjet elektronik, mekanik, me anë
të fotokopjes, në disk ose në mënyra të tjera,
përfshirë dhe kinemanë, radion, televizionin, pa
autorizimin me shkrim nga autori.

Libri është gratis.
Secili që e dëshiron për ta lexuar t’ia bëjë kërkesën autorit në adresën elektronike:
yllipolovina@gmail.com

PASQYRA E LËNDËS


Fillimisht një paraqitje të dhënash

Komandanti i bazës ajrore

Fragmente jete

Demonstrata politike në Vlorë

Turbullirë edhe në Berat

Tre njerëz policie tek hyrja e aeroportit

Forca speciale të policisë dhe ushtrisë vendosen rreth ndërtesës së Parlamentit, pallatit Presidencial, selinë së Kryeministrisë, të Ministrisë së Jashtme dhe të Mbrojtjes

Sot natën do të fluturoj vetëm unë

Një shtet nuk duhet të mundet nga zjarrvënës

Fluturim me avion të paarmatosur

“Kalo ultas mbi qytet!”

Në televizor lajme protestash dhe reklama çokollatash \"Kiss\" dhe \"Twiks\"

Në orën njëmbëdhjetë të natës

Lajm konfuz i BBC për dorëheqjen e kryeministrit

\"Zëri i Amerikës\"

Sali Berisha në Berat. Lajmet gumëzhijnë

Sulmohet pa paralajmërim ndërtesa e Shërbimit Informativ Kombëtar për degën e Vlorës

Me rast të cenimit të rëndë të rendit kushtetues dhe publik

Shefi i SHIU-t lëviz nëpër natë

Fluturimi i rrezikshëm mbi Vlorë

Euronjuz, Rai

Sinjali i alarmit bie në orën 7.48 minuta

Qëllohet mbi mal me raketa të padrejtuara

Shfaqet dhe zhduket befas shefi i SHIU-t

Fletorja e trashë e ditarit të bazës

Përgjim me përparësi i komandantit të bazës

Arratisja në Itali e dy pilotëve të bazës ajrore të Rinasit

Prefekti: na jepni armë për t’u shpërndarë në “popull”! Komandanti i bazës: Nuk jap.

Ora 12.22, MIG-u shqiptar u ul në pistën e aeroportit të Taorminës
Version i printueshem
Faqja paraardhese

LIBRAT

Libra të tjerë .....

LIBRI I FUNDIT
Image Title Here
LIBRA TË TJERË
Kontakt: ylli@yllipolovina.com © 2007-2017 yllipolovina.com Webmaster: taulant@topciu.com